Taśmy spinające – w jaki sposób ułatwiają pakowanie?

Bezpieczna dostawa produktów to kluczowy czynnik decydujący o tym, czy klient będzie zadowolony z zakupu i czy dokona go ponownie. Aby jednak tak było, towar musi być dobrze zapakowany. Niezbędne są do tego wytrzymałe taśmy spinające. Poznaj ich zalety i dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć dostawę nawet dużych, ciężkich ładunków.

Taśmy spinające – zalety i zastosowanie

Taśmy spinające są najlepszym i praktycznym sposobem na to, by zabezpieczyć produkty – nawet te wielkogabarytowe. Skutecznie chronią przed uszkodzeniami w transporcie dzięki temu, że są one trwałe, wytrzymałe i odporne nawet na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i promieniowanie UV. Ich użycie jest proste, praktyczne i wygodne. Nadają się do pakowania ręcznego, a także automatycznego. Mają różną szerokość i grubość, dzięki czemu można wybrać taką, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.  Na tym jednak nie koniec ich zalet. Ich cena jest niska, co ma znaczenie przy dużej ilości wysyłanych paczek. Poza tym mogą być poddawane recyklingowi i wielokrotnie wykorzystywane, a więc są przyjazne dla środowiska.

Kiedy mogą nam się przydać taśmy spinające? Po pierwsze, gdy chcemy zabezpieczyć towar przeznaczony do wysyłki. Sklepy i magazyny, w których wysyłka przebiega masowo, muszą mieć szybki i sprawny system pakowania, aby zamówione przedmioty trafiały do klienta w należytym stanie. Każda uszkodzona przesyłka oznacza niezadowolenie klienta oraz stracony czas i pieniądze. Bezpieczna dostawa towaru jest jednym z głównych czynników, na które zwraca uwagę klient, wybierając firmę, w której dokona zakupów internetowych. Poza tym taśmy spinające są niezbędne przy dostawie paczek o dużych gabarytach i wadze oraz pakowaniu ładunków paletowych. Można użyć ich do pakowania materiałów budowlanych, takich jak płytki ceramiczne czy kostka brukowa. Ale na tym nie koniec ich zastosowań. Sprawdzają się również w domu, na przykład przy przeprowadzce, gdy potrzebujemy dobrze zabezpieczyć swoje przedmioty.

Jak zabezpieczyć przesyłkę

Podczas pakowania paczki, przesyłka czy ładunek jest owijany taśmą spinającą, a jej brzegi łączone przy pomocy specjalnych drucianych lub blaszanych zapinek lub zgrzewane. Plastikowe zapinki mają zastosowanie przy małych i lekkich paczkach. Aby mieć pewność dobrego zabezpieczenia towaru, warto użyć dodatkowo napinacza do taśmy. Ułatwia on i przyśpiesza proces pakowania. Dzięki temu, że taśma jest bardzo dobrze napięta, pakunek jest odpowiednio zabezpieczony.

Zatem, jeśli planujesz dostarczenie towaru i zależy ci na jego bezpieczeństwie – działaj jak profesjonalista i skorzystaj z zalet taśm spinających i innych pomocnych akcesoriów.

Aktualności

Dubaj Expo 2021

Pierwszego października bieżącego roku, oficjalnie rozpoczęła się wystawa Expo 2020 w Dubaju. W tym dniu, został otwarty również Polski Pawilon, którego hasło brzmi „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Firma WaldGold ma przyjemność reprezentowania naszego regionu na tym międzynarodowym przedsięwzięciu.

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Co można nadrukować na opakowaniach ozdobnych?

Produkty znajdujące się na sklepowych półkach muszą być ciekawie zapakowane, aby zwracać uwagę potencjalnych klientów. Sytuacja wygląda podobnie, jeżeli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż wysyłkową – na opinię klienta w dużym stopniu wpływa to, czy wybrany produkt jest atrakcyjny wizualnie. Właśnie dlatego warto zainwestować w opakowania ozdobne wykonane z dobrej jakości materiałów. Co więcej, można wykonać na […]