Folia polietylenowa HDPE

Produkowana przez firmę WALD-GOLD folia polietylenowa HDPE jest wykonana z tworzywa charakteryzującego się wysoką gęstością, sztywnością i niską gęstością. Skrót HDPE pochodzi z angielskiego sformułowania „high density polyethylene”, które oznacza polietylen o dużej gęstości o wartości od 0,94 do 0,96 g/cm3. To właśnie dzięki niemu folia ta jest gęstsza od innych folii polietylenowych i bardziej twarda, a tym samym wyjątkowo odporna na zerwania. Zastosowanie tego rodzaju polietylenu sprawia, że folie są wyjątkowo wytrzymałe, a także posiadają świetne właściwości ochronne, gdyż nie przepuszczają gazów, zanieczyszczeń i cechują się odpornością na parę wodną. Co więcej, folia HDPE jest tworzywem obojętnym, ponieważ nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami, dlatego jest w pełni bezpiecznym opakowaniem pod względem sanitarno-epidemiologicznym. Ponadto topnieje przy temperaturze wyższej niż inne folie, która w tym przypadku oscyluje w granicach 125 °C.

Ich kolejną zaletą jest fakt, że da się je barwić na dowolny kolor. Folię polietylenową HDPE można łatwo rozpoznać po matowej, niemal mlecznobiałej strukturze, która umożliwia ukrycie przechowywanych produktów oraz odgłosie szeleszczenia przy dotyku. Właściwości te sprawiają, że folie cieszą się dużą popularnością wśród producentów. Podobnie jak w przypadku taśm spinających PP i PET, duże znaczenie ma również niska cena.

Zastosowanie HDPE

HDPE jest stosowany w wielu gałęziach przemysłu i wykorzystuje się go do produkcji:

  • pojemników;
  • folii;
  • opakowań do mleka, wody oraz soków;
  • produktów chemicznych;
  • AGD.

Wytwarza się z niego także produkty użytkowe, wyroby medyczne i farmaceutyczne, armatury i beczki. Z folii polietylenowych HDPE produkuje się między innymi różne opakowania, na przykład służące do przechowywania żywności. Jest to możliwe dzięki temu, że są one nietoksyczne.

Folie polietylenowe HDPE produkujemy na ekstruderze włoskim firmy Macchi o szerokości rękawa do 1600 mm. Z racji naszego długoletniego doświadczenia w tej materii, naszym klientom oferujemy produkty o najwyższej jakości w przystępnych cenach. Wytwarzane przez nas materiały posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty.

 

Folia HDPE

Zobacz również


Zamknięcie strunowe ZIP

Zamknięcie strunowe ZIP

Siatka rolnicza

Siatka rolnicza

Sznurek rolniczy

Sznurek rolniczy

Blog

Co wpływa na wytrzymałość sznurka rolniczego?

Sznurki rolnicze to nieoceniona pomoc w każdym gospodarstwie. Dzięki możliwościom wykorzystania ich na wielu płaszczyznach stanowią obowiązkowy asortyment każdego rolnika, ogrodnika, a także sadownika. Postawienie na najwyższą jakość gwarantuje nam spokojne użytkowanie, co w przypadku towarów nieznanego źródła nie zawsze jest pewne. Atrybuty sznurków to np. wiązanie worków różnego rodzaju czy sznurowanie snopwiązałek. Są przydatne […]

Blog

Jaką siatkę rolniczą wybrać do zbioru pierwszego pokosu?

Chociaż w Polsce do zastosowań rolniczych często wybierany jest sznurek, coraz więcej rolników przekonuje się do siatek rolniczych. Z czego to wynika? Przede wszystkim z większej wydajności pracy z siatką i lepszego zabezpieczania przez nią bel. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się temu zagadnieniu bliżej.