Folia polietylenowa HDPE

Produkowana przez firmę WALD-GOLD folia polietylenowa HDPE jest wykonana z tworzywa charakteryzującego się wysoką gęstością, sztywnością i niską gęstością. Skrót HDPE pochodzi z angielskiego sformułowania „high density polyethylene”, które oznacza polietylen o dużej gęstości o wartości od 0,94 do 0,96 g/cm3. To właśnie dzięki niemu folia ta jest gęstsza od innych folii polietylenowych i bardziej twarda, a tym samym wyjątkowo odporna na zerwania. Zastosowanie tego rodzaju polietylenu sprawia, że folie są wyjątkowo wytrzymałe, a także posiadają świetne właściwości ochronne, gdyż nie przepuszczają gazów, zanieczyszczeń i cechują się odpornością na parę wodną. Co więcej, folia HDPE jest tworzywem obojętnym, ponieważ nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami, dlatego jest w pełni bezpiecznym opakowaniem pod względem sanitarno-epidemiologicznym. Ponadto topnieje przy temperaturze wyższej niż inne folie, która w tym przypadku oscyluje w granicach 125 °C.

Ich kolejną zaletą jest fakt, że da się je barwić na dowolny kolor. Folię polietylenową HDPE można łatwo rozpoznać po matowej, niemal mlecznobiałej strukturze, która umożliwia ukrycie przechowywanych produktów oraz odgłosie szeleszczenia przy dotyku. Właściwości te sprawiają, że folie cieszą się dużą popularnością wśród producentów. Podobnie jak w przypadku taśm spinających PP i PET, duże znaczenie ma również niska cena.

Zastosowanie HDPE

HDPE jest stosowany w wielu gałęziach przemysłu i wykorzystuje się go do produkcji:

  • pojemników;
  • folii;
  • opakowań do mleka, wody oraz soków;
  • produktów chemicznych;
  • AGD.

Wytwarza się z niego także produkty użytkowe, wyroby medyczne i farmaceutyczne, armatury i beczki. Z folii polietylenowych HDPE produkuje się między innymi różne opakowania, na przykład służące do przechowywania żywności. Jest to możliwe dzięki temu, że są one nietoksyczne.

Folie polietylenowe HDPE produkujemy na ekstruderze włoskim firmy Macchi o szerokości rękawa do 1600 mm. Z racji naszego długoletniego doświadczenia w tej materii, naszym klientom oferujemy produkty o najwyższej jakości w przystępnych cenach. Wytwarzane przez nas materiały posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty.

 

Folia HDPE

Zobacz również


Opakowania PET

Opakowania PET

Zamknięcie CLIPBAND

Zamknięcie CLIPBAND

Opakowania ozdobne i użytkowe – tuby

Opakowania ozdobne i użytkowe – tuby

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Taśmy spinające - w jaki sposób ułatwiają pakowanie?

Bezpieczna dostawa produktów to kluczowy czynnik decydujący o tym, czy klient będzie zadowolony z zakupu i czy dokona go ponownie. Aby jednak tak było, towar musi być dobrze zapakowany. Niezbędne są do tego wytrzymałe taśmy spinające. Poznaj ich zalety i dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć dostawę nawet dużych, ciężkich ładunków. Taśmy spinające – zalety […]

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Zastosowanie folii polietylenowej HDPE w rolnictwie

Rolnictwo to branża, która bardzo szybko się rozwija. Pojawiające się cały czas nowe technologie oraz wyspecjalizowane urządzenia szybko adoptowane są do tego, co jest potrzebne w rolnictwie. Swoją drogą, trzeba przyznać, że praca rolnika nie jest ani łatwa, ani lekka, zatem wszystko, co może tę pracę ułatwić albo przyspieszyć jest jak najbardziej potrzebne. Jednak oprócz […]