Folia HDPE

Folia HDPE – solidna i funkcjonalna

Folia HDPE jest tworzywem o wysokiej gęstości i niskiej przezroczystości, które charakteryzuje się doskonałą odpornością na zerwania oraz wysoką sztywnością. Można je łatwo rozpoznać po matowej strukturze oraz odgłosie szeleszczenia przy dotyku. To produkt wykonany z polietylenu, co sprawia, że jest niezwykle wytrzymały, a także posiada świetne właściwości ochronne – nie przepuszcza gazów. Co więcej, folia HDPE jest tworzywem obojętnym, czyli nie wchodzi w reakcje z żadnymi substancjami, dlatego jest to w pełni bezpieczne opakowanie, jeśli chodzi o kwestie sanitarno-epidemiologiczne. Warto pamiętać, że opakowania HDPE mogą być barwione na dowolny kolor.

HDPE – zastosowanie

HDPE (high density polyethylene), czyli polietylen o dużej gęstości stosowany jest w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się go m.in. do produkcji pojemników, folii, opakowań (do mleka, wody, soków, produktów chemicznych, AGD, produktów użytkowych, wyrobów medycznych oraz farmaceutycznych), armatury, jak również beczek.

Nasza firma zajmuje się produkcją folii HDPE na ekstruderze włoskim firmy Macchi o szerokości rękawa do 1600 mm. Mamy wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu tego typu produktów, dlatego naszym klientom możemy zaoferować najwyższą jakość oraz przystępne ceny. Produkowane przez nas materiały posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty.

 

Folia HDPE

Zobacz również


Zamknięcie CLIPBAND

Zamknięcie CLIPBAND

Zamknięcie strunowe ZIP

Zamknięcie strunowe ZIP

Siatka rolnicza

Siatka rolnicza