Siatka rolnicza

 

Siatka rolnicza Stronger xl 2000m Wald-Gold

Siatka rolnicza Stronger XXL 3000m Wald-Gold

Siatka rolnicza Stronger Max 3600m Wald-Gold

Siatka rolnicza Cobalt Wald-GoldSiatka rolnicza Cobalt Wald-Gold

Siatka rolnicza Cobalt Wald-Gold

COBALT XXIV
Długość2000 m
Szerokość nawoju125 cm
Szerokośc tulei127 cm
Ilość na palecie40/45 szt
Waga rolki24 kg
Wytrzymałość> 275 kg
Wydłużenie< 20%

 

Producent siatek rolniczych – WALD-GOLD

Jako doświadczony producent siatek rolniczych do wytwarzania naszych produktów wykorzystujemy nowoczesny i w pełni zautomatyzowany park maszynowy na licencji niemieckiej. Jest on wyposażony w elektroniczne systemy kontroli parametrów. Do produkcji siatki rolniczej STRONGER wykorzystywane są surowce najwyższej jakości, znacząco poprawiające jakość wyrobu, a zwłaszcza wytrzymałość na zrywanie, jak i odporność na promienie UV oraz mróz.

Zarówno siatka rolnicza STRONGER, jak i COBALT przeznaczona jest do każdego typu pras belujących słomę oraz siano. Pojedyncza rolka posiada wskaźnik ostrzegający o końcu siatki w ostatnich 50 m. Wyposażona jest także w dwa uchwyty do wygodnego załadunku oraz boczne zatyczki zabezpieczające tubę papierową przed wilgocią. Każda rolka siatki, zanim trafi do sprzedaży, przechodzi przez dział kontroli jakości.

Siatka rolnicza gwarantuje doskonałe pokrycie beli, dzięki czemu zyskuje ona równą powierzchnię i foremny kształt, a to znacząco ułatwia transport, jak również przechowywanie. W przeciwieństwie do sznurka siatka wymaga tylko 2,5 owinięcia paczki, by odpowiednio zabezpieczyć ją przed rozwinięciem. Także czas owijania paczki siatką jest znacznie krótszy (ponad 4 razy) i wynosi około 15 sekund.

Siatka rolnicza – wymiary

W stałej ofercie posiadamy siatki:

 • STRONGER XL – 2000 m,
 • STRONGER XXL – 3000 m,
 • STRONGER MAX – 3600 m,
 • COBALT 1,23 m x 3000 m,
 • COBALT 1,25 m x 2000 m.

Każda z siatek występuje w standardowej szerokości nawoju, czyli 123 cm, jak i w szerokości 125 cm oraz 130 cm.

Kiszonka bela ok 1,2m wysokości

Kiszonka bela ok 1,2m wysokości
Ilość owinięć: min. 2,5 razy

Siano bela ok 1,5m wysokości

Siano bela ok 1,5m wysokości
Ilość owinięć : min. 3,5 razy

Słoma bele ok 1,5m -1,7m wysokości

Słoma bele ok 1,5m -1,7m wysokości
Ilość owinięć: min. 4razy

 

W przypadku występowania jednego punktu poniżej radzimy dodatkowo 1 raz owinąć belę. W przypadku występowania więcej niż jednego punktu należy znacznie zwiększyć owijanie.

 • Przechowywanie bel na zewnątrz przez długi okres.
 • Bele narażone na wielokrotne transportowanie.
 • Praca podczas wysokich temperatur ( powyżej 30 stopni Celsjusza).
 • Ekstremalnie suche i długie lato czego następstwem są krótkie i suche plony.
 • Ciężkie ukształtowanie terenu na którym zbierane są plony(wzgórza,pagórki,doliny).

Na co warto zwrócić uwagę podczas prasowania, przechowywania oraz transportu:

 • Zbierany materiał musi być poprawnie sprasowany a bela nie może mieć wypukłego kształtu na powierzchni owiniętej siatką. Powoduje to większe naprężenie siatki w jednym miejscu i dochodzi do pękania siatki.
 • Warstwy owinięć siatką powinny występować jedna po drugiej. Sprasowany materiał nie może przedostać się pomiędzy warstwy siatki.
 • Jeżeli nie ma możliwości przechowywanie bel pod zadaszeniem lub przykryciem stóg powinien być ustawiony w taki sposób aby część beli owiniętej siatką znajdowała się od strony kierunków geograficznych Wschód-Zachód. Nie należy ustawiać stogu od strony południowej ze względu na wysokie nasłonecznienie.
 • Należy unikać uszkodzenia siatki podczas transportu z pola przykładem może być rozdarcie bel ułożonych wyżej na naczepie po przez przydrożne drzewa.
 • Najmniejsze uszkodzenie siatki podczas chwytania beli podnośnikiem może powodować osłabienie siatki w jednym miejscu a to osłabi pozostałą część siatki.

 

Zamknij

Zobacz również


Sznurek rolniczy

Sznurek rolniczy

Taśmy spinające PP i PET

Taśmy spinające PP i PET

Opakowania PET

Opakowania PET

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Jakie są najważniejsze właściwości folii HDPE?

Folię HDPE produkuje się z polietylenu o wysokiej gęstości, co skutkuje tym, że jest naprawdę wytrzymała. Jakie jednak dokładnie ma właściwości i dlaczego tak naprawdę warto jej używać?

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Opakowania do bezpośredniego kontaktu z żywnością

Można śmiało powiedzieć, że każdego dnia w naszych rękach pojawiają się rozmaite opakowania do żywności. Czy jednak kiedyś zastanawialiście się, jakie muszą one wymagania spełniać, aby móc być w ten sposób wykorzystywane? Warto wiedzieć, że jeśli opakowanie jest niewłaściwie wykonane lub z nieodpowiedniego materiału, to może ono stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. W związku z […]