Siatka rolnicza

 

Siatka rolnicza Stronger xl 2000m Wald-Gold

Siatka rolnicza Stronger XXL 3000m Wald-Gold

Siatka rolnicza Stronger Max 3600m Wald-Gold

Siatka rolnicza Cobalt Wald-GoldSiatka rolnicza Cobalt Wald-Gold

Siatka rolnicza Cobalt Wald-Gold

COBALT XXIV
Długość2000 m
Szerokość nawoju125 cm
Szerokośc tulei127 cm
Ilość na palecie40/45 szt
Waga rolki24 kg
Wytrzymałość> 275 kg
Wydłużenie< 20%

 

Jesteśmy doświadczonym producentem wysokogatunkowej siatki rolniczej. Do wytwarzania naszych produktów wykorzystujemy nowoczesny i w pełni zautomatyzowany park maszynowy na niemieckiej licencji, który jest wyposażony w elektroniczne systemy kontroli parametrów. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że nasze produkty są najwyższej jakości oraz spełniają wszelkie normy.

Ponadto do produkcji naszej siatki rolniczej wykorzystujemy wyłącznie najlepsze surowce, które znacząco wpływają na wytrzymałość naszych wyrobów. Są one wyjątkowo odporne na zrywanie, działanie promieni UV, mrozu, a także innych warunków atmosferycznych.

 

Siatka rolnicza STRONGER

W naszej ofercie posiadamy siatki rolnicze STRONGER oraz COBALT, które przeznaczone są do każdego typu pras belujących słomę oraz siano. Pojedyncza rolka posiada wyraźny wskaźnik ostrzegający o końcu siatki w ostatnich 50 m. Wyposażona jest także w dwa uchwyty do wygodnego załadunku oraz boczne zatyczki zabezpieczające tubę papierową przed wilgocią. Każda rolka siatki, zanim trafi do sprzedaży, przechodzi przez dział kontroli jakości, dzięki czemu mamy pewność, że oferowane przez nas produkty spełnią potrzeby oraz oczekiwania naszych Klientów.

W naszej stałej ofercie posiadamy siatki rolnicze o wymiarach:

 • STRONGER XL – 2000 m,
 • STRONGER XXL – 3000 m,
 • STRONGER MAX – 3600 m,
 • COBALT 1,23 m x 3000 m,
 • COBALT 1,25 m x 2000 m.

Każda z siatek występuje w standardowej szerokości nawoju, czyli 123 cm. Ponadto posiadamy siatki o szerokości 125 cm oraz 130 cm. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszej firmy, wśród której znajdziesz także takie produkty, jak siatka do paletyzacji, sznurek rolniczy, taśmy spinające PP i PET oraz wiele innych.

 

Właściwości i zastosowanie siatki rolniczej

Siatka rolnicza to jedna z najbardziej nowoczesnych metod wykorzystywanych do belowania, która wykazuje się praktycznością i wygodą użycia. Jest ona odpowiednia do wszystkich typów i rodzajów maszyn służących do belowania. Gwarantuje doskonałe pokrycie beli, która dzięki temu zyskuje równą powierzchnię i foremny kształt. Jest to znaczące ułatwienie transportu, a także przechowywania materiału żniwnego.

W przeciwieństwie do sznurka siatka rolnicza wymaga tylko 2,5 owinięcia paczki, by odpowiednio zabezpieczyć ją przed rozwinięciem. Wpływa to na mniejsze zużycie prasy oraz czas owijania paczki siatką. Wynosi on około 15 sekund, a więc jest ponad 4 razy krótszy niż w przypadku użycia sznurka.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i składania zamówień. W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy do kontaktu. Rzetelnie odpowiemy na wszelkie pytania i przedstawimy szczegółowe warunki współpracy.

Kiszonka bela ok 1,2m wysokości

Kiszonka bela ok 1,2m wysokości
Ilość owinięć: min. 2,5 razy

Siano bela ok 1,5m wysokości

Siano bela ok 1,5m wysokości
Ilość owinięć : min. 3,5 razy

Słoma bele ok 1,5m -1,7m wysokości

Słoma bele ok 1,5m -1,7m wysokości
Ilość owinięć: min. 4razy

 

W przypadku występowania jednego punktu poniżej radzimy dodatkowo 1 raz owinąć belę. W przypadku występowania więcej niż jednego punktu należy znacznie zwiększyć owijanie.

 • Przechowywanie bel na zewnątrz przez długi okres.
 • Bele narażone na wielokrotne transportowanie.
 • Praca podczas wysokich temperatur ( powyżej 30 stopni Celsjusza).
 • Ekstremalnie suche i długie lato czego następstwem są krótkie i suche plony.
 • Ciężkie ukształtowanie terenu na którym zbierane są plony(wzgórza,pagórki,doliny).

Na co warto zwrócić uwagę podczas prasowania, przechowywania oraz transportu:

 • Zbierany materiał musi być poprawnie sprasowany a bela nie może mieć wypukłego kształtu na powierzchni owiniętej siatką. Powoduje to większe naprężenie siatki w jednym miejscu i dochodzi do pękania siatki.
 • Warstwy owinięć siatką powinny występować jedna po drugiej. Sprasowany materiał nie może przedostać się pomiędzy warstwy siatki.
 • Jeżeli nie ma możliwości przechowywanie bel pod zadaszeniem lub przykryciem stóg powinien być ustawiony w taki sposób aby część beli owiniętej siatką znajdowała się od strony kierunków geograficznych Wschód-Zachód. Nie należy ustawiać stogu od strony południowej ze względu na wysokie nasłonecznienie.
 • Należy unikać uszkodzenia siatki podczas transportu z pola przykładem może być rozdarcie bel ułożonych wyżej na naczepie po przez przydrożne drzewa.
 • Najmniejsze uszkodzenie siatki podczas chwytania beli podnośnikiem może powodować osłabienie siatki w jednym miejscu a to osłabi pozostałą część siatki.

 

Zamknij

Zobacz również


Zamknięcie CLIPBAND

Zamknięcie CLIPBAND

Zamknięcie strunowe ZIP

Zamknięcie strunowe ZIP

Folia polietylenowa HDPE

Folia polietylenowa HDPE

Aktualności

Dubaj Expo 2021

Pierwszego października bieżącego roku, oficjalnie rozpoczęła się wystawa Expo 2020 w Dubaju. W tym dniu, został otwarty również Polski Pawilon, którego hasło brzmi „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Firma WaldGold ma przyjemność reprezentowania naszego regionu na tym międzynarodowym przedsięwzięciu.

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Co można nadrukować na opakowaniach ozdobnych?

Produkty znajdujące się na sklepowych półkach muszą być ciekawie zapakowane, aby zwracać uwagę potencjalnych klientów. Sytuacja wygląda podobnie, jeżeli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż wysyłkową – na opinię klienta w dużym stopniu wpływa to, czy wybrany produkt jest atrakcyjny wizualnie. Właśnie dlatego warto zainwestować w opakowania ozdobne wykonane z dobrej jakości materiałów. Co więcej, można wykonać na […]