Opakowania PET

W naszej firmie zajmujemy się produkcją wysokojakościowych opakowań PET różnego rodzaju. Wykonujemy je za pomocą metody rozdmuchu. Opakowania PET wytwarzane są z politereftalanu etylenu, który stanowi jedno z najczęściej wykorzystywanych obecnie tworzyw sztucznych. Zostało ono wynalezione w latach 50. i należy do grupy termoplastycznych poliestrów.

Opakowania PET mają niezwykle szerokie zastosowanie. Choć początkowo materiał ten był wykorzystywany do produkcji jedynie cienkiej folii, jego użycie szybko zostało rozwinięte. Obecnie produkty z tego tworzywa są używane do przechowywania rozmaitych produktów zarówno sypkich, jak i płynnych.

Nasza oferta opakowań PET

Opakowania z tworzywa PET występują w niezwykle zróżnicowanej formie i są różnego przeznaczenia. Doskonale nadają się do trzymania w nich napojów gazowanych i niegazowanych, soków, piwa, sosów, olejów, dżemów czy bakalii. Ponadto jest to świetne rozwiązanie do magazynowania wyrobów cukierniczych, pieczywa, owoców, warzyw, gotowych dań, lodów, serów, przetworów mięsnych, kaw, herbat, syropów i wielu innych.

W ramach oferty naszej firmy wytwarzamy produkty z tworzywa PET takie, jak:

  • butelki i słoiki,
  • pojemniki i opakowania do żywności,
  • tacki jednorazowe,
  • naczynia,
  • słoiki z hermetycznymi zamknięciami o pojemności od 500 do 1000 ml,
  • słoiki cateringowe o pojemności od 1200 do 1800 ml.

Poza rozmaitymi opakowaniami oferujemy także między innymi taśmy spinające PP i PET, które są produkowane w naszym nowoczesnym parku maszynowym. Największym zainteresowaniem wśród naszych Klientów cieszą się butelki i słoiki. Realizujemy również zamówienia indywidualne – projektujemy opakowania PET, wykonujemy formy, a także produkujemy finalne wyroby zgodnie z oczekiwaniami i wytycznymi Klientów.

Właściwości opakowań PET

Opakowania PET wytwarzane w naszej firmie przede wszystkim cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Co więcej, posiadają one doskonałą stabilność wymiarową, a także elastyczność. Na pierwszy rzut oka przypominają wyglądem szklane butelki i słoiki. Jednak w odróżnieniu od wyrobów szklanych, opakowania PET nie tłuką się, a jednocześnie są od nich znacznie lżejsze i łatwiejsze w transporcie.

Produkty PET powszechnie znane są ze swoich dużych walorów użytkowych i często wykorzystywane są w branży spożywczej oraz branży tworzyw sztucznych. Niezwykle istotną cechą wpływającą na ich popularność jest cena. Są one bowiem znacząco tańsze niż wyroby ze szkła czy papieru oraz z łatwością można je poddać recyklingowi. Opakowania PET są również odporne na ścieranie, podatne na obróbkę, giętkie, a zarazem odpowiednio twarde.

Surowiec, z którego są wykonane, gwarantuje także odporność na oleje, tłuszcze oraz słabe kwasy i roztwory zasad. Opakowania PET mają też dodatkowe atuty: cechuje je połysk oraz przezroczystość, a dzięki kolorowym wieczkom mogą służyć jako element ozdobny na półce w kuchni.

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty, która z powodzeniem spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania i potrzeby naszych Klientów. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie.

 

Opakowania PET

Zobacz również


Siatka rolnicza

Siatka rolnicza

Sznurek rolniczy

Sznurek rolniczy

Zamknięcie strunowe ZIP

Zamknięcie strunowe ZIP

Aktualności

Dubaj Expo 2021

Pierwszego października bieżącego roku, oficjalnie rozpoczęła się wystawa Expo 2020 w Dubaju. W tym dniu, został otwarty również Polski Pawilon, którego hasło brzmi „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Firma WaldGold ma przyjemność reprezentowania naszego regionu na tym międzynarodowym przedsięwzięciu.

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Co można nadrukować na opakowaniach ozdobnych?

Produkty znajdujące się na sklepowych półkach muszą być ciekawie zapakowane, aby zwracać uwagę potencjalnych klientów. Sytuacja wygląda podobnie, jeżeli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż wysyłkową – na opinię klienta w dużym stopniu wpływa to, czy wybrany produkt jest atrakcyjny wizualnie. Właśnie dlatego warto zainwestować w opakowania ozdobne wykonane z dobrej jakości materiałów. Co więcej, można wykonać na […]