Opakowania PET

W naszej firmie zajmujemy się produkcją wysokojakościowych opakowań PET różnego rodzaju. Wykonujemy je za pomocą metody rozdmuchu. Opakowania PET wytwarzane są z politereftalanu etylenu, który stanowi jedno z najczęściej wykorzystywanych obecnie tworzyw sztucznych. Zostało ono wynalezione w latach 50. i należy do grupy termoplastycznych poliestrów.

Opakowania PET mają niezwykle szerokie zastosowanie. Choć początkowo materiał ten był wykorzystywany do produkcji jedynie cienkiej folii, jego użycie szybko zostało rozwinięte. Obecnie produkty z tego tworzywa są używane do przechowywania rozmaitych produktów zarówno sypkich, jak i płynnych.

Nasza oferta opakowań PET

Opakowania z tworzywa PET występują w niezwykle zróżnicowanej formie i są różnego przeznaczenia. Doskonale nadają się do trzymania w nich napojów gazowanych i niegazowanych, soków, piwa, sosów, olejów, dżemów czy bakalii. Ponadto jest to świetne rozwiązanie do magazynowania wyrobów cukierniczych, pieczywa, owoców, warzyw, gotowych dań, lodów, serów, przetworów mięsnych, kaw, herbat, syropów i wielu innych.

W ramach oferty naszej firmy wytwarzamy produkty z tworzywa PET takie, jak:

  • butelki i słoiki,
  • pojemniki i opakowania do żywności,
  • tacki jednorazowe,
  • naczynia,
  • słoiki z hermetycznymi zamknięciami o pojemności od 500 do 1000 ml,
  • słoiki cateringowe o pojemności od 1200 do 1800 ml.

Poza rozmaitymi opakowaniami oferujemy także między innymi taśmy spinające PP i PET, które są produkowane w naszym nowoczesnym parku maszynowym. Największym zainteresowaniem wśród naszych Klientów cieszą się butelki i słoiki. Realizujemy również zamówienia indywidualne – projektujemy opakowania PET, wykonujemy formy, a także produkujemy finalne wyroby zgodnie z oczekiwaniami i wytycznymi Klientów.

Właściwości opakowań PET

Opakowania PET wytwarzane w naszej firmie przede wszystkim cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Co więcej, posiadają one doskonałą stabilność wymiarową, a także elastyczność. Na pierwszy rzut oka przypominają wyglądem szklane butelki i słoiki. Jednak w odróżnieniu od wyrobów szklanych, opakowania PET nie tłuką się, a jednocześnie są od nich znacznie lżejsze i łatwiejsze w transporcie.

Produkty PET powszechnie znane są ze swoich dużych walorów użytkowych i często wykorzystywane są w branży spożywczej oraz branży tworzyw sztucznych. Niezwykle istotną cechą wpływającą na ich popularność jest cena. Są one bowiem znacząco tańsze niż wyroby ze szkła czy papieru oraz z łatwością można je poddać recyklingowi. Opakowania PET są również odporne na ścieranie, podatne na obróbkę, giętkie, a zarazem odpowiednio twarde.

Surowiec, z którego są wykonane, gwarantuje także odporność na oleje, tłuszcze oraz słabe kwasy i roztwory zasad. Opakowania PET mają też dodatkowe atuty: cechuje je połysk oraz przezroczystość, a dzięki kolorowym wieczkom mogą służyć jako element ozdobny na półce w kuchni.

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty, która z powodzeniem spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania i potrzeby naszych Klientów. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie.

 

Opakowania PET

Zobacz również


Siatka rolnicza

Siatka rolnicza

Opakowania ozdobne – tuby

Opakowania ozdobne – tuby

Zamknięcie strunowe ZIP

Zamknięcie strunowe ZIP

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Jakie są najważniejsze właściwości folii HDPE?

Folię HDPE produkuje się z polietylenu o wysokiej gęstości, co skutkuje tym, że jest naprawdę wytrzymała. Jakie jednak dokładnie ma właściwości i dlaczego tak naprawdę warto jej używać?

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Opakowania do bezpośredniego kontaktu z żywnością

Można śmiało powiedzieć, że każdego dnia w naszych rękach pojawiają się rozmaite opakowania do żywności. Czy jednak kiedyś zastanawialiście się, jakie muszą one wymagania spełniać, aby móc być w ten sposób wykorzystywane? Warto wiedzieć, że jeśli opakowanie jest niewłaściwie wykonane lub z nieodpowiedniego materiału, to może ono stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. W związku z […]