Opakowania PET

Zajmujemy się produkcją wielu rodzajów opakowań PET, które wykonujemy metodą rozdmuchu. W ramach naszych usług wytwarzamy takie produkty jak:

  • butelki oraz słoiki;
  • pojemniki;
  • tacki;
  • naczynia;
  • opakowania do żywności;
  • słoiki z hermetycznymi zamknięciami o pojemności od 500 do 1000 ml;
  • słoiki cateringowe o pojemności od 1200 do 1800 ml.

Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się butelki i słoiki. Realizujemy również zamówienia indywidualne – projektujemy opakowania PET, wykonujemy formy, a także produkujemy finalne wyroby zgodnie z oczekiwaniami i wytycznymi klientów.

Właściwości i zastosowanie opakowań PET

Opakowania PET wykonane są z politereftalanu etylenu, czyli wynalezionego w latach 50 tworzywa sztucznego należącego do grupy termoplastycznych poliestrów. To właśnie sprawia, że cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, a także doskonałą stabilnością wymiarową oraz elastycznością. Na pierwszy rzut oka przypominają szklane butelki i słoiki, ale są nietłukące i znacznie lżejsze niż produkty wykonane ze szkła, a co za tym idzie łatwiejsze w transportowaniu. Powszechnie znane są ze swoich dużych walorów użytkowych. Są też znacznie tańsze niż szkło oraz papier i można je poddać recyklingowi. Opakowania PET są również odporne na ścieranie, podatne na obróbkę, giętkie, a zarazem odpowiednio twarde. Surowiec, z którego są wykonane, gwarantuje także odporność na oleje, tłuszcze oraz słabe kwasy i roztwory zasad. Jest on często wykorzystywany w branży spożywczej i branży tworzyw sztucznych, my również oprócz opakowań oferujemy taśmy spinające PP i PET produkowane w nowoczesnym parku maszynowym. Opakowania PET mają też dodatkowe atuty: cechuje je połysk oraz przezroczystość, a dzięki kolorowym wieczkom mogą służyć jako element ozdobny na półce w kuchni.

Znajdują zastosowanie zarówno przy przechowywaniu produktów sypkich, jak i płynnych. Można w nich trzymać napoje gazowane i niegazowane, soki, piwo, sosy, oleje, dżemy i bakalie. Świetnie nadają się do magazynowania wyrobów cukierniczych, pieczywa, owoców, warzyw, gotowych dań, lodów, serów, przetworów mięsnych, kaw, herbat, syropów i wielu innych.

 

Opakowania PET

Zobacz również


Siatka rolnicza

Siatka rolnicza

Sznurek rolniczy

Sznurek rolniczy

Taśmy spinające PP i PET

Taśmy spinające PP i PET

Blog

Jaką siatkę rolniczą wybrać do zbioru pierwszego pokosu?

Chociaż w Polsce do zastosowań rolniczych często wybierany jest sznurek, coraz więcej rolników przekonuje się do siatek rolniczych. Z czego to wynika? Przede wszystkim z większej wydajności pracy z siatką i lepszego zabezpieczania przez nią bel. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się temu zagadnieniu bliżej.

Blog

Jakie surowce są wykorzystywane do produkcji siatek rolniczych?

Od siatki rolniczej oczekuje się, że będzie ona wyjątkowo trwała i na tyle lekka, by jedna osoba mogła ją bez większego wysiłku ułożyć w prasie. Dzięki formowaniu materiałów objętościowych w bele są one bardziej odporne na nasiąkanie wilgocią w trakcie opadów deszczu. Zakup dobrej jakości siatki przekłada się więc bezpośrednio na zyski rolnika.