Opakowania PET

Zajmujemy się produkcją wielu rodzajów opakowań PET, które wykonujemy metodą rozdmuchu. W ramach naszych usług wytwarzamy takie produkty jak:

  • butelki oraz słoiki;
  • pojemniki;
  • tacki;
  • naczynia;
  • opakowania do żywności;
  • słoiki z hermetycznymi zamknięciami o pojemności od 500 do 1000 ml;
  • słoiki cateringowe o pojemności od 1200 do 1800 ml.

Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się butelki i słoiki. Realizujemy również zamówienia indywidualne – projektujemy opakowania PET, wykonujemy formy, a także produkujemy finalne wyroby zgodnie z oczekiwaniami i wytycznymi klientów.

Właściwości i zastosowanie opakowań PET

Opakowania PET wykonane są z politereftalanu etylenu, czyli wynalezionego w latach 50 tworzywa sztucznego należącego do grupy termoplastycznych poliestrów. To właśnie sprawia, że cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, a także doskonałą stabilnością wymiarową oraz elastycznością. Na pierwszy rzut oka przypominają szklane butelki i słoiki, ale są nietłukące i znacznie lżejsze niż produkty wykonane ze szkła, a co za tym idzie łatwiejsze w transportowaniu. Powszechnie znane są ze swoich dużych walorów użytkowych. Są też znacznie tańsze niż szkło oraz papier i można je poddać recyklingowi. Opakowania PET są również odporne na ścieranie, podatne na obróbkę, giętkie, a zarazem odpowiednio twarde. Surowiec, z którego są wykonane, gwarantuje także odporność na oleje, tłuszcze oraz słabe kwasy i roztwory zasad. Jest on często wykorzystywany w branży spożywczej i branży tworzyw sztucznych, my również oprócz opakowań oferujemy taśmy spinające PP i PET produkowane w nowoczesnym parku maszynowym. Opakowania PET mają też dodatkowe atuty: cechuje je połysk oraz przezroczystość, a dzięki kolorowym wieczkom mogą służyć jako element ozdobny na półce w kuchni.

Znajdują zastosowanie zarówno przy przechowywaniu produktów sypkich, jak i płynnych. Można w nich trzymać napoje gazowane i niegazowane, soki, piwo, sosy, oleje, dżemy i bakalie. Świetnie nadają się do magazynowania wyrobów cukierniczych, pieczywa, owoców, warzyw, gotowych dań, lodów, serów, przetworów mięsnych, kaw, herbat, syropów i wielu innych.

 

Opakowania PET

Zobacz również


Zamknięcie CLIPBAND

Zamknięcie CLIPBAND

Opakowania ozdobne i użytkowe – tuby

Opakowania ozdobne i użytkowe – tuby

Zamknięcie strunowe ZIP

Zamknięcie strunowe ZIP

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Taśmy spinające - w jaki sposób ułatwiają pakowanie?

Bezpieczna dostawa produktów to kluczowy czynnik decydujący o tym, czy klient będzie zadowolony z zakupu i czy dokona go ponownie. Aby jednak tak było, towar musi być dobrze zapakowany. Niezbędne są do tego wytrzymałe taśmy spinające. Poznaj ich zalety i dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć dostawę nawet dużych, ciężkich ładunków. Taśmy spinające – zalety […]

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Zastosowanie folii polietylenowej HDPE w rolnictwie

Rolnictwo to branża, która bardzo szybko się rozwija. Pojawiające się cały czas nowe technologie oraz wyspecjalizowane urządzenia szybko adoptowane są do tego, co jest potrzebne w rolnictwie. Swoją drogą, trzeba przyznać, że praca rolnika nie jest ani łatwa, ani lekka, zatem wszystko, co może tę pracę ułatwić albo przyspieszyć jest jak najbardziej potrzebne. Jednak oprócz […]