Jakie są najważniejsze właściwości folii HDPE?

Folię HDPE produkuje się z polietylenu o wysokiej gęstości, co skutkuje tym, że jest naprawdę wytrzymała. Jakie jednak dokładnie ma właściwości i dlaczego tak naprawdę warto jej używać?

Czym charakteryzuje się folia HDPE?

Wiemy już, że folię HDPE uzyskuje się z polietylenu wysokiej gęstości albo metodą nisko, albo wysokociśnieniową. W praktyce gęstość ta wynosi od 0,942 do około 0,965 g/cm3, w zależności od producenta i potrzeb zakupującego. Dodatkowo folia polietylenowa HDPE może być zrobiona z tworzywa o różnej grubości. W skutek tego cieńsza lepiej sprawdzi się do zabezpieczenia lżejszych przedmiotów, grubsza zaś doskonale posłuży do bardziej wymagających zadań.

Warto wspomnieć również o kilku charakterystycznych cechach takiej folii. Mianowicie ma ona matową strukturę i w sposób charakterystyczny szeleści podczas dotykania. Tym też różni się od swojej głównej konkurentki, czyli folii LDPE, z której produkuje się m.in. reklamówki dostępne w sklepach spożywczych.

Jakie właściwości ma folia HDPE?

Czas na konkretne właściwości folii HDPE, które sprawiają, że cieszy się ona sporą popularnością i również nasi Klienci, bardzo chętnie ją kupują. Jak wspomniano wcześniej, jest ona wytrzymała pod względem mechanicznym. Dobrze znosi więc różnego rodzaju uszkodzenia, w tym rwanie, choć nie jest nadmiernie odporna na przebijanie.

Jest też odporna pod względem chemicznym. Nie niszczeje pod wpływem pary wodnej oraz różnych gazów, z powodzeniem sprawdza się więc do przewożenia towarów. Warto wspomnieć dodatkowo o tym, że folia HDPE wyróżnia się podwyższoną temperaturą topnienia, która standardowo wynosi 125oC. Również ze względu na tę właściwość, jest wybierana do bardziej wymagających zadań, aniżeli inne rodzaje folii polietylenowych.

Ostatnią charakterystyczną cechą jest to, że folia HDPE może być barwiona na różne kolory. Pozwala to w wielu sytuacjach na skuteczne ukrycie oklejonych przedmiotów, co w przypadku wielu z nich, może być dla producenta ważną zaletą.

Jak widać folie HDPE mają szereg szczególnych właściwości sprawiających, że są tak chętnie używane w wielu branżach. Oferujemy ją również naszym Klientom, obok wielu innych produktów, w tym różnego rodzaju opakowań. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Co można nadrukować na opakowaniach ozdobnych?

Produkty znajdujące się na sklepowych półkach muszą być ciekawie zapakowane, aby zwracać uwagę potencjalnych klientów. Sytuacja wygląda podobnie, jeżeli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż wysyłkową – na opinię klienta w dużym stopniu wpływa to, czy wybrany produkt jest atrakcyjny wizualnie. Właśnie dlatego warto zainwestować w opakowania ozdobne wykonane z dobrej jakości materiałów. Co więcej, można wykonać na […]

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Jakie zalety mają tuby ozdobne?

Różnego rodzaju opakowania mają zazwyczaj dwie funkcje. Jedna z nich jest czysto praktyczna i polega po prostu na przechowywaniu pewnych produktów. Taką rolę spełnia materiałowa torba, reklamówka foliowa czy plastikowe pudełko. Opakowanie może jednak mieć też jeszcze jedną funkcję – dekoracyjną. W tym kontekście pierwszym skojarzeniem, które się nasuwa, są naturalnie pudełka prezentowe. Akcesoria te, […]