Dlaczego siatka do paletyzacji to dobra alternatywa dla folii stretch przy produkcji wymagającej dostępu do powietrza?

Pakowanie produktów oraz ich transport to ważna część łańcucha dostaw. Producenci chcą, aby ich towar trafił do klientów, dystrybutorów i podwykonawców w niezmienionej postaci i w jak najlepszej formie. Z tym problemem mierzą się szczególnie branże, które wytwarzają produktu wymagające dostępu powietrza podczas ich przewozu np. spożywcza.

Firmy oferujące opakowania z przeznaczeniem do transportu proponują dziś ogromną ilość rozwiązań. Jakie jednak produkty sprawdzą się, jeśli chcemy przetransportować delikatne warzywa lub owoce, nabiał, rośliny czy drewno, które wymagają specjalnych warunków przewozu? Na co zwrócić uwagę wybierając sposób pakowania takich towarów?

Przewóz delikatnych i mniej delikatnych produktów

Transport specjalistyczny wymaga odpowiedniego przygotowania ładunku i zapewnienia mu właściwych warunków podczas samego przewozu. Wiąże się to z zagwarantowaniem dopływu powietrza, odprowadzaniem wilgoci czy utrzymaniem określonej temperatury wewnątrz kabiny samochodu ciężarowego. Stąd konieczność wykorzystywania do przewozu niektórych produktów chłodni, samochodów z regulacją temperatury. Samym problemem może okazać się też spakowanie towaru. W większości przypadków do ich przewozu wykorzystuje się palety, które łatwo przenieść z miejsca na miejsce, mieszczą dużą ilość produktów oraz są łatwe do ustawienia wewnątrz pojazdu. Każdy towar jednak musi być maksymalnie zabezpieczony również na samej palecie, aby w trakcie jazdy nic się nie rozsypało, rozlało, potłukło czy pogniotło. Jazda po wybojach i dziurach może sprawić, że duża część ładunku ulegnie zniszczeniu, co może narazić producenta czy sprzedawcę na straty. Dlatego każdy produkt powinien dodatkowo być zabezpieczony folią lub siatką. Dotyczy to też produktów o większej wytrzymałości jak kostka brukowa, cegły, drewno czy choćby antyki. Ich uderzanie o siebie w trakcie jazdy również może przyczynić się do zniszczenia części lub całości ładunku. Jeśli mamy wątpliwość, którą z tych opcji wykorzystać dla naszego transportu, warto skorzystać z porady specjalistów, którzy wskażą nam najlepsze rozwiązanie.

Siatka czy folia- argumenty za i przeciw

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest stosowanie folii stretch, która dzięki wielowarstwowości i rozciągliwości pozwala na szybkie zabezpieczenie towaru. Wykonana jest zazwyczaj z polietylenu i cechuje ją dość duża trwałość. Można używać jej do pakowania ręcznego lub maszynowego. Podczas zakupu wybieramy interesującą nasz szerokość, grubość czy nawet kolor folii. Jednak dla transportu materiałów delikatnych, które wymagają dopływu powietrza, może być ona nieprzydatna. Ponieważ powstaje z tworzywa sztucznego, postrzegana jest również, jako nieekologiczne rozwiązanie. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się za to siatka do paletyzacji. Wykonana jest z materiałów przyjaznych dla środowiska, jest również wytrzymała i rozciągliwa. Jej dużą zaletą jest możliwość stosowania do produktów, które narażone są na negatywne działanie wilgoci i skraplającej się na folii wody. Zapewnia właściwą wentylację produktom jak kwiaty, owoce, warzywa, jajka, sery, pieczywo, oraz zabezpiecza materiały budowlane jak cegły, drewno, kostka czy towary przewożone w wyższej temperaturze jak na przykład węgiel.

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Co można nadrukować na opakowaniach ozdobnych?

Produkty znajdujące się na sklepowych półkach muszą być ciekawie zapakowane, aby zwracać uwagę potencjalnych klientów. Sytuacja wygląda podobnie, jeżeli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż wysyłkową – na opinię klienta w dużym stopniu wpływa to, czy wybrany produkt jest atrakcyjny wizualnie. Właśnie dlatego warto zainwestować w opakowania ozdobne wykonane z dobrej jakości materiałów. Co więcej, można wykonać na […]

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Jakie zalety mają tuby ozdobne?

Różnego rodzaju opakowania mają zazwyczaj dwie funkcje. Jedna z nich jest czysto praktyczna i polega po prostu na przechowywaniu pewnych produktów. Taką rolę spełnia materiałowa torba, reklamówka foliowa czy plastikowe pudełko. Opakowanie może jednak mieć też jeszcze jedną funkcję – dekoracyjną. W tym kontekście pierwszym skojarzeniem, które się nasuwa, są naturalnie pudełka prezentowe. Akcesoria te, […]