Co wpływa na wytrzymałość sznurka rolniczego?

Sznurki rolnicze to nieoceniona pomoc w każdym gospodarstwie. Dzięki możliwościom wykorzystania ich na wielu płaszczyznach stanowią obowiązkowy asortyment każdego rolnika, ogrodnika, a także sadownika.

Postawienie na najwyższą jakość gwarantuje nam spokojne użytkowanie, co w przypadku towarów nieznanego źródła nie zawsze jest pewne. Atrybuty sznurków to np. wiązanie worków różnego rodzaju czy sznurowanie snopwiązałek.

Są przydatne także przy prasach kostkujących, wielkogabarytowych oraz belownicach. Sprawdzą się podczas wiązania siana, zielonki lub słomy.

Nasze produkty przechodzą transformacje, dzięki którym dopasowują się do coraz to nowszych wymagań klientów. Nawój bez węzłów oraz odwijanie do ostatniego zwoju to argumenty, które przekonały wielu.

Lecz od czego tak naprawdę zależy wytrzymałość sznurka rolniczego? Co sprawia, że jest on godny polecenia i nie zawiedzie nawet przy dużym nacisku? Odpowiedzią jest materiał, z jakiego został wykonany.

Na wytrzymałość wpływa materiał

Polipropylen – Otrzymywany w wyniku niskociśnieniowej polimeryzacji propenu. Pierwszy raz w procesie przemysłowym został uruchomiony w 1957 roku we Włoszech. Jest to jeden z dwóch najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. Spełnia wszelkie standardy i normy techniczne. Przedmioty z niego wykonane posiadają zazwyczaj symbol PP.

Dzięki wykorzystaniu takiego materiału sznurek jest odporny na wiele działań niepożądanych. Wytrzymuje tarcia oraz zrywania, nie gnije, ani nie pleśnieje, cechuje się odpornością na promieniowania ultrafioletowe emitowane przez słońce, a także na substancje chemiczne.

Polipropylen gwarantuje ochronę przed niekorzystnym działaniem grzybów. Warto również wspomnieć o tym, że nie zawiera żadnych substancji niebezpiecznych.

To materiał sprawia, że sznurek może być naprawdę bardzo wytrzymały. Jest też bardzo praktyczny, używanie go jest dziecinnie proste i nie sprawi nam żadnych problemów.

Postawienie na sprawdzoną markę, jaką jest nasza firma, pozwoli Państwu cieszyć się przez długi czas produktem, do którego przekonało się już wielu. Najważniejsza jest jakość.

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Taśmy spinające - w jaki sposób ułatwiają pakowanie?

Bezpieczna dostawa produktów to kluczowy czynnik decydujący o tym, czy klient będzie zadowolony z zakupu i czy dokona go ponownie. Aby jednak tak było, towar musi być dobrze zapakowany. Niezbędne są do tego wytrzymałe taśmy spinające. Poznaj ich zalety i dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć dostawę nawet dużych, ciężkich ładunków. Taśmy spinające – zalety […]

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Zastosowanie folii polietylenowej HDPE w rolnictwie

Rolnictwo to branża, która bardzo szybko się rozwija. Pojawiające się cały czas nowe technologie oraz wyspecjalizowane urządzenia szybko adoptowane są do tego, co jest potrzebne w rolnictwie. Swoją drogą, trzeba przyznać, że praca rolnika nie jest ani łatwa, ani lekka, zatem wszystko, co może tę pracę ułatwić albo przyspieszyć jest jak najbardziej potrzebne. Jednak oprócz […]