Co wpływa na wytrzymałość sznurka rolniczego?

Sznurki rolnicze to nieoceniona pomoc w każdym gospodarstwie. Dzięki możliwościom wykorzystania ich na wielu płaszczyznach stanowią obowiązkowy asortyment każdego rolnika, ogrodnika, a także sadownika.

Postawienie na najwyższą jakość gwarantuje nam spokojne użytkowanie, co w przypadku towarów nieznanego źródła nie zawsze jest pewne. Atrybuty sznurków to np. wiązanie worków różnego rodzaju czy sznurowanie snopwiązałek.

Są przydatne także przy prasach kostkujących, wielkogabarytowych oraz belownicach. Sprawdzą się podczas wiązania siana, zielonki lub słomy.

Nasze produkty przechodzą transformacje, dzięki którym dopasowują się do coraz to nowszych wymagań klientów. Nawój bez węzłów oraz odwijanie do ostatniego zwoju to argumenty, które przekonały wielu.

Lecz od czego tak naprawdę zależy wytrzymałość sznurka rolniczego? Co sprawia, że jest on godny polecenia i nie zawiedzie nawet przy dużym nacisku? Odpowiedzią jest materiał, z jakiego został wykonany.

Na wytrzymałość wpływa materiał

Polipropylen – Otrzymywany w wyniku niskociśnieniowej polimeryzacji propenu. Pierwszy raz w procesie przemysłowym został uruchomiony w 1957 roku we Włoszech. Jest to jeden z dwóch najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. Spełnia wszelkie standardy i normy techniczne. Przedmioty z niego wykonane posiadają zazwyczaj symbol PP.

Dzięki wykorzystaniu takiego materiału sznurek jest odporny na wiele działań niepożądanych. Wytrzymuje tarcia oraz zrywania, nie gnije, ani nie pleśnieje, cechuje się odpornością na promieniowania ultrafioletowe emitowane przez słońce, a także na substancje chemiczne.

Polipropylen gwarantuje ochronę przed niekorzystnym działaniem grzybów. Warto również wspomnieć o tym, że nie zawiera żadnych substancji niebezpiecznych.

To materiał sprawia, że sznurek może być naprawdę bardzo wytrzymały. Jest też bardzo praktyczny, używanie go jest dziecinnie proste i nie sprawi nam żadnych problemów.

Postawienie na sprawdzoną markę, jaką jest nasza firma, pozwoli Państwu cieszyć się przez długi czas produktem, do którego przekonało się już wielu. Najważniejsza jest jakość.

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Co można nadrukować na opakowaniach ozdobnych?

Produkty znajdujące się na sklepowych półkach muszą być ciekawie zapakowane, aby zwracać uwagę potencjalnych klientów. Sytuacja wygląda podobnie, jeżeli przedsiębiorca prowadzi sprzedaż wysyłkową – na opinię klienta w dużym stopniu wpływa to, czy wybrany produkt jest atrakcyjny wizualnie. Właśnie dlatego warto zainwestować w opakowania ozdobne wykonane z dobrej jakości materiałów. Co więcej, można wykonać na […]

Blog firmy Wald-Gold – Producenta opakowań

Jakie zalety mają tuby ozdobne?

Różnego rodzaju opakowania mają zazwyczaj dwie funkcje. Jedna z nich jest czysto praktyczna i polega po prostu na przechowywaniu pewnych produktów. Taką rolę spełnia materiałowa torba, reklamówka foliowa czy plastikowe pudełko. Opakowanie może jednak mieć też jeszcze jedną funkcję – dekoracyjną. W tym kontekście pierwszym skojarzeniem, które się nasuwa, są naturalnie pudełka prezentowe. Akcesoria te, […]